Kaip mineraliniai vandenys „MV Group“ išaugino

„MV Group“ buvo sukurta prieš 5-erius metus, tačiau daugelio gerai žinoma bendrovė „Mineraliniai vandenys“, kuri ir išaugino grupę, švenčia jau 25-erių metų jubiliejų. Kaip iš vienos parduotuvės Vilniaus centre verslas išaugo iki tarptautinio, kalbamės su „MV Group“ naujuoju vadovu Marijumi Cilciumi.

– Kokia buvo „MV Group“ pradžia, kaip grupė pradėjo veiklą?

– 2012 m. UAB „Mineraliniai vandenys“ kartu su antrinėmis įmonėmis „MV Latvia“, „MV Eesti“, „MV Poland“ ir AB „Stumbras“ bei UAB „Tromina“ susijungė į vieną verslo grupę – „MV Group“, kuri vėliau plėtėsi, atsirado daugiau narių. Nors juridiškai grupės įmonės nesujungtos, tačiau faktiškai tai padaryta: grupė turi vieną pagrindinį vadovą ir atskirų sričių vadovus (distribucijos ir komercijos, finansų, tiekimo grandinės valdymo, nuosavų prekės ženklų vystymo ir gamybos). Turime vieningą viziją, bendrus grupės tikslus. Konsoliduotas įmonių valdymas, bendrai sprendžiant plėtros, komercijos, finansų, rinkodaros uždavinius, didina grupės konkurencingumą. Toks verslo modelis – didelis privalumas ne tik mums, bet ir mūsų grupės partneriams: esame vertinami dėl itin plataus veiklos spektro ir finansinio stabilumo.

– Dabar grupėje gerokai daugiau įmonių nei paminėjote. Kaip ir kodėl augo grupė?

– Nors grupė istoriją skaičiuoja palyginti neilgai – penkerius metus – tačiau ji vienija šimtametes šalies gamyklas bei ilgą veiklos istoriją turinčias lietuviško kapitalo įmones.

Pirmoji įmonė, kuri vėliau tapo „MV Group“ ašimi, buvo UAB „Mineraliniai vandenys“. Todėl ir grupės pavadinime yra pirmosios šios įmonės raidės – MV. „Mineralinių vandenų“ veikla prasidėjo nuo parduotuvės Vilniaus centre, Gedimino prospekte. Turbūt tai buvo vienintelė parduotuvė Lietuvoje, kurios asortimente buvo tik mineralinis vanduo – iš to kilo įmonės pavadinimas. Pirmajame aukšte buvo parduotuvė, o antrajame – „ofisas“. 1992 m. įsteigtoje bendrovėje iš pradžių dirbo 3 darbuotojai, vėliau plėtėme ir komandą, ir asortimentą. Jau po metų Lietuvai ėmėme tiekti pasaulyje pripažintus alkoholinius gėrimus, nuo 1997 m. portfelis pasipildė tabako gaminiais, vaisvandeniais, alumi, o vėliau išaugus patirčiai ir partnerių pasitikėjimui mūsų asortimentas dar plėtėsi.


Dasugiau skaitykite: https://www.vz.lt/prekyba/2017/12/06/kaip-mineraliniai-vandenys-mv-group-isaugino#ixzz50T1qgUI2