Koncernas „MG Baltic“: beatodairiški kaltinimai tik didina visuotinį nepasitikėjimą. Verslo demonizavimas – politikų silpnumo maskavimas

Koncernas „MG Baltic“ nesutinka su jam pareikštais kaltinimais ir tikisi, kad po dvejus metus trukusio ikiteisminio tyrimo byla teisme bus pradėta nagrinėti nedelsiant. Susipažinus su ikiteisminio tyrimo medžiaga, neliko abejonių, kad viena didžiausių šalyje įmonių grupė sulaukė nepagrįstų kaltinimų, o procesu bandoma pasinaudoti kovoje dėl politinės įtakos.

„Po dvejų metų išvedžiojimų ir interpretacijų pagaliau turėsime galimybę lygiavertėmis sąlygomis įrodinėti savo poziciją teisme. Per šį laikotarpį be jokių skrupulų buvo viešinama tyrimo medžiaga, formuojama nuostata, kad bet kuris paminėtas asmuo yra jau kaltas nepriklausomai nuo teismo proceso baigties. Toks beatodairiškas siekis paženklinti kaltinimais Koncerną „MG Baltic“ tik didina visuotinį nepasitikėjimo jausmą bei demonizuoja ne tik verslą ir politines partijas, bet ir bet ką, kas patenka po specialiųjų tarnybų presu“, – teigė Koncerno „MG Baltic“ prezidentas Darius Mockus.

„MG Baltic“ atstovaujantys teisininkai prognozuoja, kad teismo procesas tęsis kelerius metus.

„Mūsų laukia ne vieneri metai ilgų ginčų, kurie tik įrodys, kad tai dėl ko ginčijamasi, neaišku patiems kaltintojams“, – sakė D. Mockus.

Koncernas „MG Baltic“ yra viena didžiausių Lietuvoje įmonių grupė, valdanti 78 bendroves. Koncernas vykdo veiklą trijose užsienio rinkose, teikia paslaugas daugiau nei dešimtyje valstybių ir eksportuoja Lietuvoje pagamintą produkciją į daugiau nei 30 pasaulio šalių. „MG Baltic“ įmonių grupės apyvarta 2017 m. siekė 607 mln. EUR, o priskaičiuoti mokesčiai į šalies biudžetą – daugiau kaip 238 mln. EUR. Koncernui priklausančiose įmonėse 2017 m. pabaigoje dirbo 3920 darbuotojų. www.mgbaltic.lt